Partneři

cajova-zahrada.cz

Pohodové chvíle při čaji
Najít klidné místo v centru Prahy, kde by člověk mohl odpočívat, relaxovat, pracovat nebo se učit, trávit pohodové chvíle s přáteli nebo ve dvou, se zdá být úkol téměř nemožný. Naštěstí ale můžete vyrazit do příjemného prostředí čajovny, kde nechybí bohatá nabídka čajů z celého světa, takže si každý vybere přesně podle svého. Nedílnou součástí čajových dýchánků je také vodní dýmka, která ke klidu a rozjímání tak nějak patří. Škála chutí tabáku je víc než široká. A přepadne-li vás malý hlad nebo chuť na něco dobrého, pak můžete ochutnat z množství drobných pochutin.

Nápoj tisíce chutí
Pokud byste si však lahodný a voňavý nápoj, který je oblíbený po celém světě, raději vychutnali v soukromí svého domova, pak vám nesmí chybět základní surovina - kvalitní čaj. Vzhledem k širokému množství druhů si každý najde ten svůj, který dokonale uspokojí jeho chuťové pohárky. Ať už preferuje poněkud trpčí chuť nebo dává přednost nasládlejším tónům. Patrně nejoblíbenější jsou čaje černé, které jsou chuťově velmi silné. Navíc díky vysokému obsahu kofeinu se jedná o povzbuzující nápoj, proto si ho dopřejte po ránu, kdy vás skvěle nakopne do nového dne. Dopoledne si vychutnejte hlavně čaje bílé a zelené, které udrží vaše tělo v pohotovosti. Navíc jsou plné antioxidantů, které zvyšují imunitu, působí proti stárnutí a rakovině.

Pro děti i těhotné
Velké oblibě se těší také ovocné čaje, které nejsou čaji v pravém slova smyslu, avšak své čestné místo v mnoha domácnostech i přesto mají, pro svou sladkou chuť si na nich pošmáknou hlavně děti. Díky tomu, že neobsahují kofein, si je bez obav mohou dopřát nejen malé ratolesti, ale i těhotné či kojící ženy. Chcete-li udělat něco pro zdraví, pak vsaďte na bylinné čaje, na které nedaly dopustit už naše babičky a dobře věděly proč. Pro své léčivé účinky jsou totiž užitečnými pomocníky v boji s různými zdravotními neduhy. Doslova napěchovaný vitamíny, minerály a antioxidanty je potom čaj rooibos, který pomůže při léčení nespavosti, uleví od bolesti hlavy a sníží nervové vypětí. Tak, nalijte si svůj šálek čaje podle vašeho gusta a užívejte zaslouženou pohodu!